Felsőoktatás Székács Linda

A felvételizők egyharmada gazdasági képzésre jelentkezik, idén is ezen a képzésterületen lehet a legnagyobb versenyre számítani

Elolvasom

December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.

Felsőoktatás Tarnay Kristóf Ábel

Diplomához köthetik a coaching munkát, több egyetem már el is indította a képzését

Elolvasom

„Nem darabra kell több coachot képezni, inkább olyanokat, akiknek mélyebb a tudása” – mondja Répáczki Rita, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa, az intézmény coach, illetve coaching szakpszichológus képzésének szakfelelőse. Szerinte a cégvezetők egyre nyitottabbak a coaching folyamatban való részvételre, de arról is beszélt, miért nem ideális a terület pályakezdőknek. Interjú.

Campus life Tarnay Kristóf Ábel

Bakancslista a nyárra, hogy kitörj a komfortzónádból

Elolvasom

Nem akarunk közhelyekbe fulladni, amikor tippeket adunk, miket lehet érdemes kipróbálni a nyáron, így nem azzal kezdjük, hogy mennyit fuss és hány koncert lesz, amit semmiképp nem lehet kihagyni (dehogynem, fellépnek később is). Inkább egy picit arra buzdítunk, a megszokottakból kilépve nyiss új emberek, szokások és kulturális események felé.

Campus life Eduline

Nyári munkára jelentkeznétek? Jobb, ha tudtok pár dolgot előtte

Elolvasom

Több mint 26 ezer – túlnyomórészt középiskolás - diák vállalt nyári munkát 2022 júliusában és augusztusában a Nyári diákmunka program keretein belül, ennél azonban még többen lehetnek, akik diákszövetkezetek segítségével találtak maguknak állást a nyári szünidő idejére. Hasonló „dömping” várható az alig néhány hét múlva kezdődő nyári szünidőben is, hiszen az idén meghirdetett nyári munkákra a legtöbb diákszövetkezet vagy állásportál oldalán már hetek óta jelentkezhettek. Mutatjuk, mik a legfontosabb tudnivalók, ha idén először vállalnátok diákmunkát.

Felsőoktatás Tarnay Kristóf Ábel

Miért dobálózik néhány hazai egyetem nemzetközi rövidítésekkel?

Elolvasom

Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.

Felsőoktatás Székács Linda

Értékesebb oklevél, magasabb szintű képzés? Utánajártunk, mire jó egy külföldön is akkreditált magyar diploma

Elolvasom

EFMD, ACCA, AACSB - egyre több hazai egyetem szerez valamilyen nemzetközi akkreditációt, ami a világ élvonalába is repítheti bizonyos képzéseiket. Diákok segítségével jártunk utána annak, pontosan mit jelentenek ezek a rövidítések, és hogy milyen előnyökkel jár egy akkreditált képzésen szerzett diploma.

Pályakezdés Csik Veronika

Egyetemről a munkába – tíz fontos kérdés, amire minden pályakezdőnek tudnia kell a választ

Elolvasom

Hatalmas – talán a legnagyobb – váltás egyetemről átlépni a munkába, sok kérdést kell egyszerre megválaszolni és sok szabályt kell ismerni. Az első munkanap előtt jogosan merül fel: hány szabadnapom lesz; mikor érkezik a fizetésem; mit jelent a próbaidő és mi történik, ha megbetegszem? A tíz leggyakrabban felmerülő kérdés megválaszolásával segítünk, hogy ne legyen káosz a pályakezdés.

Érettségi-felvételi Csik Veronika

Hogyan lesz különleges élmény a felvételi? Nem minden egyetemre igaz, hogy csak az érettségi és a tanulmányi átlag dönt

Elolvasom

Évente több tízezer felvételiző dönt február közepéig arról, hol képzeli el az egyetemi éveit. Közülük azonban csak nagyon kevesen ismerkedhetnek meg a leendő tanáraikkal - a magyar egyetemek ugyanis csak kivételes esetekben szerveznek felvételi vizsgát szemben a nemzetközi intézményekkel, ahol nem csak az érettségi és a középiskolai eredmények döntenek.